VÝJEZD „87“

Ve čtvrtek 28. prosince 2017 tři minuty před půlnocí přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje informaci o požáru půdního prostoru chaty v rekreační oblasti obce Žloukovice na Berounsku.

V průběhu jízdy bylo upřesněno, že se už začíná propadat strop. Místo události se nacházelo v obtížně přístupné lokalitě na levém břehu řeky Berounky.

Jízdu k zásahu navíc značně komplikovaly namrzlé vozovky úzkých silnic v lesním kopcovitém terénu. Jako první se na místo 20 minut od ohlášení události dostavil velitel čety.

Prvotním průzkumem byl zjištěn požár mezistropního prostoru. Hasiči zasahovali v dýchací technice a využívali dvě termovizní kamery k cílenému vyhledávání ohnisek požáru, který se podařilo lokalizovat v 0:58 hodin. Na hašení požáru byl nasazen D proud s hasícím hřebem. Likvidaci požáru nahlásil velitel zásahu v 2:02 hodin.

technika: CAS 25/2500/400-S2Z

ostatní jednotky: HZS SČK-PS Beroun, JSDHO Nižbor