VÝJEZD „1“

V neděli 7.1. v 7:18 vyjeli chyňavští hasiči k požáru kamionu na dálnici D5 . Jednotka vyjela s velkokapacitní CAS.

Řidič soupravy byl velmi pohotový a podařilo se mu před rozšířením požáru odpojit tahač od návěsu.

Následně informoval hasiče, že se uvnitř návěsu nacházejí dvě dvoukilogramové propanbutanové tlakové lahve. Vozidlo převáželo potraviny v polotovaru (klasy kukuřice) na paletách.

Požár byl pod kontrolou za 23 minut od zahájení zásahu a probíhalo dohašování hořícího nákladu uvnitř návěsu. Pro zefektivnění zásahu byla na místo vyžádána speciální technika ze Záchranného útvaru HZS ČR ze Zbirohu, konkrétně nákladní automobil a teleskopický manipulátor.

Po dojezdu zbirožské jednotky začalo postupné vykládání palet a dohašování skrytých ohnisek. Na místo byl vyslán také protiplynový automobil ze stanice Kladno, který zajistil výměnu tlakových lahví k dýchacím přístrojům.

Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu operačnímu středisku v 16 hodin. Po celou dobu byla dálnice ve směru do Prahy uzavřena a policie odkláněla provoz od exitu 10 Loděnice k exitu 5 Rudná po staré plzeňské silnici.

Celková škoda byla vyčíslena na 1 milion korun, kromě návěsu a převáženého zboží požár poškodil také dřevěnou protihlukovou stěnu na okraji dálnice. Jako příčinu požáru vyšetřovatel stanovil vznícení pneumatiky po defektu.

technika: CAS 30/9000/540-S2VH

ostatní jednotky: HZS SČK-PS Beroun, HZS SČK-PS Kladno, JSDHO Rudná, GŘ HZS ČR-ZÚ Zbiroh