Rok 2005

29.01.05 – Valná hromada pořádaná v restauraci Dělnický dům.
Schůze se účastnilo 80členů SDH Chyňava a svoji návštěvou nás postili velitel Zdeněk Zmatlík. Po přečtení všech zpráv byly předány vyznamenání.

30.04.05 – Dozor při pálení čarodějnic.
Jako každý rok, tak i letos objížděla hasičská hlídka místa s veřejným pálením čarodějnic.

28.05.05 – Okresková soutěž v Hýskově.
Druhé místo mužů a třetí místo žen patřilo našim z celkového počtu sedm družstev mužů a čtyři družstva žen. Klasické pravidla až na jednu vyjímku a to, že při útoku se káď s vodou nedoplňovala a to nás ze začátku zněrvóznilo,ale jak se odstartovalo věděli jsme,že to zvládnem.

11.06.05 – Okresní soutěž v Hořovicích.
Zde se nám nedařilo jak jsme chtěli a proto jsme odjížděli se třetím místem.

18-19.06.05 – Krajská soutěž v Nymburku.
Jelikož družstvu Lochovic onemocněl jeden ze soutěžících a družstvo z Malých Přílep nebylo dost operativní, postoupili jsme na krajské kolo v Nymburku my. Po příjezdu nám připadalo, že sem nepatříme, neboť spolusoutěžící se kolem kolektivně rozcvičovali ve stejnobarevných dresech a byly to samí atleti (atletky). Proti nim naše XXL uniformy z pěšáckého oddílu české armády vypadaly směšně. První den se soutěžilo v disciplíně běh 100m,kterou běžel každy (krom Leoše – špatné koleno). Následovala štafeta 4x100m, kterou zaběhly dvě naše družstva a tím soutěžní den skončil. Ubytování musí hodnotit jako nadprůměrné a postaralo se o nás Odborné učiliště a praktická škola Sadová. Druhý den byla na programu královská disciplína a to útok. Po součtu všech dosaženým nějlepších časů nám to vyneslo desáté místo z dvanácti což pro nováčky kteří se rozkoukavají jak to na takhle pretižních soutěžích chodí není špatné. Náš celkově dosažený čas byl 262,30s a první Pňovice s časem 199,74s. Na vítěze nám chybělo 62,56s. Za největšího samce celé výpravy byl jednomyslně zvolen Ušák. Dali jsme si závazek, že přístí rok se sem vrátíme.

25.06.05 – Soutěž v Železné.
Tentokrát jsme měli opravdu velkou konkurenci, neboť soutěžilo 12 družstev mužů a 7 družstev žen. Holky se vytáhly až na druhé místo.

25.06.05 – Nehoda osobního automobilu u Lhotky.
Naší zásahové jednotce byla na soutěži v Železné nahlášena autonehoda, ale než stačili k místu dorazit, byly odvoláni zpět. Na místo dorazila jen posádka v osobmím automobilu, která byla k dispozici profesionálům z Berouna.

05.07.05 – Žloukovické brodění.
Po celý den nám počasí opravdu nepřálo. Při již tak nezavidihodném cachtání v Berounce všichni pěkně prokřehli.

XX.XX.05 – Námětové cvičení – Žloukovice

10.09.05 – Hasičská soutěž na řece Berounce – konaná ve Strádonicích.
Účast byla hojná, 7 družstev mužů a 3 družstva žen. Odvezli jsme si 5.místo mužů a 2.místo žen.

17.09.05 – Hasičská soutěž o putovní pohár Tomáše Bálka v Hýskově.
Soutěže se účastnilo 8 soutěžních družstev mužů a 3 družstva žen. Muži neobhájili loňské vítezství a museli se smířit se 4.místem. Ženám se taktéž nedařilo,ale poslední 3.místo bylo odměněno dortem. Tato soutěž obsahuje netradiční štafetu, která se skládá z rozepínání a spojovaní čtyř spojek hadice „B“ dvakrát a to ve dvojici. Poprvé si zde zasoutěžili i kolegové ze Starého Hradiště.

24.09.05 – Soutěž v Chrášťanech u Rakovníka.
Z celkového počtu 16 družstev jsme si odvezli krásné třetí místo. Pravidla byly stejné jako na krajské soutěži v Nymburku.

XX.XX.05 – Pokládání věnců – Lány

XX.XX.05 – Schůze

XX.XX.05 – Trojský kanál – Praha

27.09.05 – Autonehoda na silnici směr Hýskov.
U hořícího osobního vozu zasahovala posádka třech hasičů pod velením Josefa Husáka.

03.10.05 – Požár podzemních prostor rodinného domu č.p.457 v obci Hýskov.
Zásahu se účastnil Josef Husák, Zdeněk Procházka, Josef Prošek, Petr Žáček a Pavel Šimek.

14.10.05 – Záloha Beroun.
Ve čtyři hodiny ráno zazněla siréna a textová zpráva na mobilu hlásila dopravní nehodu kamiónu na dálnici v obci Loděnice. Až v autě jsme se dozvěděli, že se jedná o zálohu na útvaru v Berouně. Po příjezdu k úplně prázdnému útvaru následovalo hodinové čekání v autě a po návratu Avie od dopravní nehody pomoc s vynášením hadic do myčky. Zbytek profesionálních hasičů likvidoval požár rodinného domu v Trubíně. Když začala nastupovat druhá směna v sedm hodin, tak nás pustily.


15.10.05 – Požár lesa u Poteplí.

Kolem jdoucí pražský houbař spatřil doutnající kořeny stromů v lese nedaleko Poteplí a tuto událost nahlasil u velitele sboru v Chyňavě. Následovalo svolání jednotky pomocí SMS a vlastní zásah, který netrval déle než hodinu. Zdrojem požáru byl pravděpodobně ukrajinský občan, který v lese použil otevřený oheň.

21.10.05 – Požár podkroví, Nižbor č.p.102.
Ani né týden po zásahu v chyňavském lese bylo dispečinkem Kladno v téměř 20.00hod ohlášen požár podkroví v rodinném domě č.p.102, Nižbor. Omluvte prosím sníženou kvalitu fotografií, které byly při zásahu pořízeny mobilním telefonem, ale jsme upřímně za ně rádi. Díky Pepo

23.10.05 – Technická pomoc při pořádání automobilových závodů.
Slunečné nedělní dopoledne jsme strávili při pořádání automobilových závodů pořádaných autoklubem Hořovice pod názvem „Hořovická Erzetka“

29.10.05 – Výcvik v lomu Alkazar.
Někteří z nás si vyzkoušeli jištění a slaňování v mlhou obklopujícím lomu Alkazar u Berounky. Naštěstí se celá akce obešla bez zranění. Na výcvik se jelo novým ještě neupraveným vozem VW.

5.11.05 – Brigáda na tréninkovém hřišti.
V sobotu se uskutečnila narychlo svolaná brigáda na stavbu tréninkové překážkové dráhy na místním fotbalovém hřišti. Účastnilo se pouze pět dobrovolníků (Šourek st., Šourek ml., Permon, Žaky, Venca).

27.11.05 – Zásah při požáru skládky.

16.12.05 – Záloha Beroun.
Již odpoledne začal foukat silný vítr, který způsobil řadu škod a zejména na elektrickém vedení. V důsledku výpadku elektrického proudu nebylo možné vyhlásit poplach obvyklim způsobem a to sirénou. Svolání hasičské jednotky probíhalo indivuduálně telefonicky, což způsobilo malé prodlení ve výjezdu. Jelikož na tentýž den bylo svolané závěrečné školení členů zásahové jednotky, bylo toto školení provedeno v prostorách hasičského sboru Beroun.