Rok 2006

21.01.06 – Výcvik na ledě.
V mrazivém počasí na zamrzlém koupališti v Popovicích probíhalo cvičení jednotek JPO III. Členové berounského hasičského útvaru zde předvedli různé způsoby, kterémi se lze bezpečně pohybovat po nestabilním ledu. Dále proběhla instruktáž práce s motorovou pilou při řezání ledu.

28.01.06 – Valná hromada SDH Chyňava.
Za přítomnosti členů hasičského sboru Chyňava a hostů z okolních sborů dobrovolných hasičů proběhla hodnotící Valná hromada.

11.02.06 – Výcvik v polygonu Příbram.
Již tradičně jako každý rok jsme se zúčastnili výcviku v polygonu v Příbrami. Letos se spolu s námi na cvičení vypravilo pár děvčat. Cestou jsme se nachomítli k dopravní nehodě Škoda Octavia x sloup veřejného osvětlení.

20.02.06 – Dopravní nehoda v „kolotoči“.
Mladá nezkušená řidička nezvládla řízení v takzvaném „kolotoči“ a sjela s vozem Škoda Favorit mimo silnici do potoka. Ale jak bylo namístě patrno, tak jí to těžkou hlavu nedělalo. Auto muselo být vyzvednuto vyprošťovacím jeřábem z HS Beroun. K ekologické havárii nedošlo.

09.03.06 – Průběh přestavby Volkswagen Transporter.
Opravdu jen pár fotek od Pepíka nově nalakovaného auta.

11.03.06 – Maškarní ples.
I letos jsme pořádali Maškarní ples v pohostinství u Lepičů s jedinou změnou a to s novými hudebníky z Hořovic, kteří si říkají Galaxie. Tato obměna byla tak vynikající, že jsme si je zamluvili i na další rok. Celkový dojem z plesu je velice pozitivní.

11.03.06 – Požár chaty v Chrustenicích.
Jako ze známého českého filmu Miloše Formana „Hoří, má panenko“ vypadala scéna, kdy nám na hasičském plese ve 22.15hod byl oznámen požár chaty. Snad se obhajíme tvrzením, že ten večer napadlo vskutku moc sněhu, který nám znemožnil dojezd až k místu požáru.

15.03.06 – Malé Přílepy – požár domu .
Ve všední den a navíc dopoledne se vznítil požár v domě Malé Přílepy č.p.62. Po příjezdu bylo zjištěno, že hoří střecha kolem komína. Příčinou byly dřevěné desky opřené v kotelně o kotel.

25.03.06 – Polepování (Volkswagen Transporter)

27.03.06 – Porucha automobilu.
V pondělní odpoledne se rozezněla siréna na poplach. Jednalo se o hořící auto Renault Scenic přímo v obci směrem ke kasárnám. Včasným zásahem bylo předejito úplnému znehodnocení.

29.03.06 – Požár zámečku v Loděnicích.
Ve středu jsme byli svoláni k požáru střechy zámku v Loděnicích. Než se dorazilo na místo požáru, tak nám byl telefonicky dán povel k návratu na základnu. 🙁

23.05.06 – Námětové cvičení.
Při nácviku na okrskovou soutěž byl vyhlášen poplach na námětové cvičení v Nižboru. Akce se účastnilo šest členů zásahové jednotky. (Což je až až).

27.05.06 – Okresková soutěž v Hýskově.
Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Tak by se dal komentovat náš výkon na okrskové soutěži v Hýskově. Dařilo se nám natolik, že výsledná časová rezerva před druhým místem byla 7 sekund. Na okresní soutěž 3.6.06 do Hořovic postupují: Chyňava, Malé Přílepy a Hýskov. Již nyní se nemůžeme dočkat. Jo a holky se umístily na 3.místě ze tří :-).

29.05.06 – Požár rodinného domu v Nenačovicích.
Na začátku týdne je hlášen v dopoledních hodinách požár nízké budovy, Nenačovice č.p.37, bílý okál na kopci, uprostřed vesnice.

03.06.06 – Okresní soutěž v Hořovicích.
Tuto sobotu se nám opravdu moc nedařilo. Muži pokazili útok (díky mně) a ženy byly diskvalifikovány, neboť jim trenér po odstartování manipuloval se strojem. Celkový výsledek byl MUŽI-4.místo (z 16 družstev), ŽENY-poslední. Na krajskou soutěž postoupilo družstvo MUŽI-Hýskov, ŽENY-Malé Přílepy.

10.06.06 – Soutěž v Trubíně.
Soutěžili zde i letos němečtí hasiči z Hanekle, ale jejich časy nebyly započítávány. Celkem se přihlásilo 15 družstev mužů, 6 družstev žen. Náš výkon stačil pouze na třetí místo mužů a druhé místo žen. Kolegové z Malých Přílep si odvezli prvenství ve všech kategoriích.

11.06.06 – Berounský Bike Maraton.
V Berouně startoval první ročník závodu horských kol, kterého se zúčastnili závodníci z české bikemaratonské špičky, včetně našich hochů. Bezpečný průjezd obcí Chyňava zajišťovali členové zásahové jednotky.

17.06.06 – Krajská soutěž v Nymburku.
I když jsme zde nesoutežili, tak se tu sbírali zkušenosti pro naši další činnost.

21.06.06 – Výcvik Praha Troja.
V Praze na Trojském kanále proběhl opět výcvik na divoké vodě, kterého se zúčastnili další členové zásahové jednotky. Počasí bylo téměř ideální a i díky našim zkušenostem, se nikomu z nás nepovedlo v peřejích převrhnout.

25.06.06 – Soutěž o pohár starosty Železné.
Pořadatelé navázali družbu se sborem dobrovolných hasičů z Račic, okres Vyškov (Morava), kteří přijali pozvání a zúčastnili se soutěže. Náš výkon byl vcelku dobrý, ale stačil na pouhé druhé místo z jedenácti družstev. Chybějící čas na výtěze z Malých Přílep byl pouhých 0,06 sekundy. Rozhodly zde letité zkušenosti našich soupeřů, kteří rychleji splnili disciplínu útoku.

02.09.06 – Soutěž o pohár na řece Berounce.
Ve Strádonicích nebylo lepšího družstva než naše a tak první místa v obou kategoriích putovala do Chyňavy.

09.09.06 – Požár rodinného domu v Hýskově.

15.09.06 – Námětové cvičení ve Lhotce.
Plánované námětové cvičení se uskutečnilo v „hořícím“ lese na Lhotce. Všichni museli přiznat, že je stále co zlepšovat, zdokonalovat a opakovat.

23.09.06 – Soutěž o putovní pohár Tomáše Bálka v Hýskově.

30.09.06 – Soutěž v Chrášťanech u Rakovníka.
Absolvovali jsme naší poslední letošní soutěž, kde se nám podařilo utrhnout 3.místo v mužské kategorii. Ženy bohužel byly diskvalifikovány při útoku. Celá soutěž je zajímavě pořádaná. Štafety se běhají po čtyřech současně (tři muži + jedna žena) a útok střídavě muži+ženy a samotní muži. Účast byla více než slušná.

10.10.06 – Záloha Beroun.
Z důvodu kumulace požárů jsme byli povoláni na zálohu do Berouna. Během naší služby se nic zvláštního nestalo.

14.10.06 – Otevírání kulturního domu.
Při příležitosti slavnostního otevírání nově zrekonstruovaného kulturního domu v Chyňavě, členové SDH Chyňava vypomáhali s pořadatelstvím.

22.10.06 – Požár – Podkozí chata.
Požár nízké budovy, 1.St., Beroun, Chyňava, Podkozí, Osada Dědkův vrch,přístavek u chaty, spojka počká u kapličky, Podkozí u rybníčku.

25.10.06 – Cvičení Loděnice Gramofonové závody a.s.
Požár nízké budovy, 1.St., Beroun, Loděnice, Tovární 340, výbuch ve skladu rámečků na provoze CD s následným požárem, evakuace cca 80 lidi.

01.11.06 – Požár – Malá Vráž, chata č.p.158.
Požár nízké budovy, 1.St., Beroun, Vráž,158, požár chaty, místní název Malá Vráž, požár chaty, z Vráže na Lhotku do chatové osady Malá Vráž.

08.11.06 – Požár – Vráž chata.
Požár nízké budovy, 1.St., Beroun, Vráž, chata, z Vráže směrem na Lhotku, uvnitř 200l oleje a 100l benzinu.

11.11.06 – Brigáda na stavbu nové štafetové dráhy
V objektu bývalých kasáren se připravuje a buduje nová štafetová dráha.

26.11.06 – Požár – Loděnice č.p.108 – Rodinný dům.
Požár nízké budovy, 1.St., Beroun, Loděnice, ul.Žižkova 108, rodinný dům, 1.patro

14.12.06 – Školení zásahové jednotky.
Tradiční školení se závěrečným testem proběhlo v odpoledních hodinách v prostorách HS Beroun. Při té příležitosti jsme také skoukli jejich nové vybavení.