Soutěže 2014

10.05.2014 – Chyňava, Okrsková soutěž 2014
Naší letošní první soutěží byla tradičně 10.5. okrsková soutěž. Konala se opět v areálu bývalých kasáren v Chyňavě za pěkného počasí. Letos jsme připravili na stovky novinku v podobě elektronické časomíry a doufáme, že se osvědčila. Po první disciplíně 100 m překážek byli jak naši muži, tak ženy na prvních příčkách. Bohužel našim holkám se příliš nevyvedl útok a obsadily druhou příčku. Naši kluci si vedli o mnoho lépe a po velmi pěkném útoku tuto soutěž s velkým rozdílem vyhráli. Jak naši muži tak i ženy postoupili na okresní kolo konané letos poprvé u nás v Chyňavě a hlavně naši kluci budou jistě chtít tuto soutěž vyhrát a postoupit do krajského kola. Závěrem chceme říct, že Zděnka Malého si velmi vážíme. A lidem co vykřikují, že naši kluci vyhráli neprávem, chceme vzkázat, ať si přečtou pravidla, kolik má soutěžící na přípravu a zamyslí se sami nad sebou, proč mezi prvním a zbytkem týmu byl rozdíl třídy. Závist je hold hrozná věc.

31.05.2014 – Chyňava, Okresní soutěž 2014
Letošní okresní soutěž se poprvé konala v našem okrsku a to u nás v Chyňavě v areálu bývalých kasáren. Za náš okrsek se soutěže zúčastnili holky z Malých Přílep modré a Chyňavy a mezi muži kluci z Hýskova a Chyňavy. Po postupu našich mužů i žen do okresního kola jsme do této soutěže šli s dvojím pocitem, tak nějak bez motivace. Jelikož jsme dlouho dopředu věděli (hlavně naši kluci), že i pokud bychom soutěž vyhráli, krajské soutěže se stejně nezúčastníme, jelikož 14. června měl svatbu náš člen Tomáš Trávnička a většina našich kluků se této svatby zúčastnila. Ale na druhou stranu se poprvé okres konal na naší domácí půdě, takže jsme chtěli předvést co nejlepší výkony. Soutěž probíhala v disciplíně požární útok a 4*100 m člunkově. Našim děvčatům se štafeta povedla na jedničku, bohužel v útoku se jim dlouhodoběji nedaří a ani tento nebyl z řad povedených. Po chybě na rozdělovači a posléze na proudech se časomíra zastavila na hodnotě 47,54 což stačilo na celkové docela pěkné 3 místo. Našim klukům se tento den také příliš nedařilo. Jako první jsme šli na útok. Po startu na platě vše vypadalo dobře, bohužel našim proudařům vůbec nevyšel nástřik, který byl cca 12 vteřin a čas se zastavil na hodnotě 33,02 což stačilo na průběžné druhé místo. Ale ani štafeta klukům nevyšla, rychlejší čtveřice kluků po chybě na domečku nakonec dostala (snad jako jediní) N pro špatnou předávku, což je při člunkové štafetě rarita- Musel nám tedy stačit čas druhé štafety, což stačilo na celkové druhé místo. Závěrem bychom chtěli poděkovat všem klukům a kolegům z okolních sborů, kteří nám pomáhali s přípravou, poněvadž se musíme přiznat, že jsme z organizace této soutěže měli velký strach. Ale nakonec snad vše vyšlo a doufáme, že se všem u nás v areálu líbilo.

no images were found

21.06.2014 – Železná, Putovní pohár starosty obce Železná
Dne 21. června se pouze naši muži zúčastnili již 14.ročníku soutěže v Železné. Jako první byla na řadě netradiční štafeta, ve které kluci obsadili druhou příčku. Poté se běžely útoky na jednotnou stříkačku, kterou dodal pořadatel a zde naši kluci ukázali, že nevyhrávají jen díky lepšímu stroji, tretrám a elasťákum (běželi v PS II ) a útok vyhráli. Díky tomu se posunuli na celkové 1 místo.

05.07.2014 – Žloukovice, 14.ročník Žloukovického brodění
V sobotu 5.7.2014 se konal 14.ročník Žloukovického brodění. Od nás vyrazil tým můžu i žen ve složení Zdeněk Bauer, Jaroslav Pivoňka, Josef Husák, Martin Kůřil a Zuzana Lepičová, Simona Lhotáková, Lucie Bauerová, Adéla Štancová. Celkem se zúčastnilo 9 družstev mužů a 6 družstev žen. Den před soutěží jely holky s trenéry zkoušet slaňování z mostu a raft. Letos bylo vody málo, takže proběhlo slaňování na ostrůvek a brodění řekou. Naši kluci měli po doběhnutí nejlepší čas, ale dostali trestnou minutu za prohození proudnice překážkou a tak skončili na 5.místě. Holkám asi nejvíce vteřin nabraly, když se jim nepovedl raft, na kterém se otočily a poté na chvíli zasekly a čas běžel. Skončily tak na 3.místě.

23.08.2014 – Lhotka, 11.ročník O pohár Lhotky
V sobotu 23.8. jsme vyrazili na tradiční soutěž „O pohár Lhotky“. Soutěž se skládala z člunkové štafety a požárního útoku. Bylo zde 8 družstev mužů a 6 družstev žen. Kluci zaběhli netradiční štafetu v čase 87s., ale kvůli dřívější předávce dostali penalizaci 5s. a tak se s časem 92s. umístili na průběžném třetím místě. Holky se umístily ve štafetě na čtvrtém místě s časem 57s., ale už po štafetách bylo těžké porazit rychlejší týmy, protože měly všechny dle „stopek bez setin“ stejný čas a dostaly tedy 1bod rovnou tři týmy. Útok se klukům nepovedl, protože se u levého proudu rozpojila hadice a po spojení měli čas 32,41s., celkově tak páté místo. Holky zaběhly útok jako čtvrté za 25,63s., což bylo bez jediného tréninku nad očekávání. Obsadily tak stejně jako kluci celkové páté místo.

30.08.2014 – Chyňava, Memoriál Petra Žáčka
Dne 30.srpna se v našem hasičském areálu uskutečnil 4.ročník Memoriálu našeho kamaráda Petra Žáčka. Za pěkného počasí jsme v dobře připraveném areálu očekávali alespoň 15 týmů, bohužel se opět ukázal postupný úpadek soutěžních družstev( 6 mužů, 2 ženy). Soutěž se tradičně skládala z útoků na 2B, každý tým měl dva pokusy. Naši kluci zde chtěli až moc uspět a podle toho útoky vypadaly. Nutno podotknout, že ani při tréninku se zrovna nedařilo. První pokus kluků – rychle vytažený savec, málo vody, takže pumpovat a čas 26,21 byl hodně za očekáváním. Kluci věděli, že na vítězství musí pod 19 sekund. Bohužel při druhém pokusu na proudu nedocvaklé céčko, které se rozpojilo a bylo po naději na vítězství. Holkám se bohužel nedařilo o moc lépe. První útok čas přes 32 sekund a druhý neplatný. Kluci nakonec obsadili 3.místo, holky ,,poslední“ 2.místo. Obě kategorie vyhrálo družstvo Broum. Máme příští rok co vracet. Když pomineme málo týmů a výkony našich družstev, tak se celá akce povedla – od počasí po organizaci. Večer nám zahrála výborná kapela Paradoxy a tančilo se až do pozdních nočních hodin. Takže příští rok 29.8.2015 se opět těšíme, snad ve větším počtu.

20.09.2014 – Hýskov, Memoriál Tomáše Balka a Václava Vojty
Dne 20.9. se v dopoledních hodinách za pěkného počasí uskutečnil již 11.ročník Memoriálu Tomáše Balka a Václava Vojty na hřišti v Hýskově. Této soutěže se zúčastnili pouze naši kluci. Účast zde nebyla moc velká, 5 mužských 3 ženská družstva. Jako první nastoupili naši kluci (Zdeněk Bauer a David Strial) k netradiční štafetě, kterou měli kluci rozběhnlou na dobrý čas, bohužel nám spadl minimax a výsledný čas nás zařadil na poslední místo po této disciplíně. Následoval požární útok na 3B. Zde si kluci spravili trochu náladu, když zaběhli nejlepší čas 20.68s, který nás posunul na konečné 2.místo.

27.09.2014 – Chrášťany u Rakovníka, XXVIII. ročník Memoriálu J.Beneše a J. Ulricha
Dne 27.9. odjížděli naši kluci ke své poslední letošní soutěži tradičně do Chrášťan u Rakovníka. Za slunečného počasí se tam sjelo 7 mužských a 3 ženská družstva. Soutěž se skládá ze 100 m překážek a požárního útoku na nástřikové terče a časy se sčítají. Naši kluci po stovkách při součtu tří časů 60,61s obsadili druhé místo, těsně za kluky ze Všetat. Za zmínku stojí, že tuto disciplínu vyhrál náš člen Martin Kůřil s časem 18,83s a odnesl si pohár a spoustu malých cen. Po obědě přišly na řadu útoky. Našim klukům se povedl poměrně pěkný útok na 3B, když proudaři Martin s Davidem nastříkali v čase 26,51. Jelikož po nás jdoucím klukům ze Všetat se útok nevydařil, obsadili jsme zde po čtvrté v řadě 1.místo s náskokem téměř 12 sekund na druhý Zaječov. Tímto jsme ukončili letošní činnost sportovních družstev SDH Chyňava pro rok 2014.