Soutěže 2013

31.12.13 – Ledro – Vánoční přání.
Koncem roku jsme obdrželi Vánoční přání od kamarádů z italského Ledra.


25.12.13 – Nenačovice – dopravní nehoda.
Poslední letošní výjezd byl k dopravní nehodě osobního automobilu, kdy mladá řidička nezvládla řízení na kluzké vozovce.


17.12.13 – Chyňava – schůze.
V úterý proběhla schůze zásahové jednotky.


15.12.13 – Chyńava – únik ropných látek.
Na výzvu Policie ČR jsme zasahovali v Chyňavě při úniku ropných látek z osobního auta.


12.12.13 – Stádonice – požár budovy.
SMS: Požár nízké budovy, I.st.,Beroun, Nižbor, Strádonice 124, požár RD, hoří z venku obložení 2.patra.


02.12.13 – Libečov – úklid po dopravní nehodě.
V pondělí 2.prosince 2013 ve 13,34 hodin, vyjelo Ducato s osádkou Matin Kůřil, Zdeněk Procházka a Martin Procházka na uvolnění a úklid komunikace po dopravní nehodě do obce Libečov.


28.11.13 – Chyňava – školení.
Školení zásahové jednotky – naviják, vyváděcí maska, fasování a schůze výboru.
V první polovině listopadu letošního roku byla naše LIAZ-ka vylepšena instalací nového elektrického navijáku. Jeho montáž byla z větší části uhrazena z daru od manželů Kellnerových.


27.11.13 – Chyňava – narozeniny p.Kroba.
Ve středu 27.11.2013 přišli zástupci obce a hasičů paní Marie Veverková, pan Jaroslav Nejedlý a pan Václav Kšír poblahopřát dlouholetému členovi sboru, Ing. Miroslavovi Krobovi k jeho 90-tým narozeninám a předali mu dárkový balíček.


09.11.13 – Praha – zájezd.
Hasičský výbor zajistil pro členy sboru a jejich rodiny poznávací zájezd na leteckou záchrannou službu Policie ČR v Praze a dále pak na HZS Kladno.


08.11.13 – Bratronice – požár budovy.
SMS: Požár nízké budovy, I.st.,Kladno, Bratronice, hoří chata, Roučmídův mlýn, za křižovatkou cca 10m v pravo, samota.


06.11.13 – Chyňava – návštěna z HZS Středočeského kraje.
Ve středu 6.listopadu večer, přijela do Chyňavy nečekaná návštěva. Byla to delegace bývalých a současných představitelů HZS Středočeského kraje. Měl být mezi nimi i brigádní generál Ing. Miloš Svoboda. Ten se, ale na poslední chvíli omluvil. V delegaci byli významní profesionální hasiči, jako současný ředitel HZS Středočeského kraje plk. Ing. Miroslav Svatoš a bývalý ředitel plk. Jan Žižka. Obec Chyňavu zastupoval starosta obce Václav Kšír. Za místní hasičský sbor přivítali delegaci velitel Josef Husák, Ing. Pavel Šimek a starosta sboru Jaroslav Nejedlý. Protože venku pršelo, tak se návštěva odbyla převážně v hasičské zbrojnici. Zde se při neformální a přátelské diskuzi se sklenkou něčeho na zahřátí řešili problémy, které trápí profesionální i dobrovolné hasiče.


30.10.13 – Chyňava – dopravní nehoda.
Ve středu 30.října 2013, těsně po 15-té hodině byla jednotka povolána k dopravní nehodě dvou osobích aut na silnici III. třídy č. 118 u Libečova. Vyjela RZT Ducato s osádkou Martin Kůřil velitel, Martin Procházka strojník a Tomáš Trávnička hasič. Po příjezdu bylo provedeno ošetření posádky. Následně byla vozidla zabezpečena proti požáru a pomocí sorbentu bylo zabráněno škodám při úniku provozních kapalin z vozidel.


23.10.13 – Nižbor – dopravní nehoda.
Dopravní nehoda dvou osobních aut.


22.10.13 – Nižbor – dopravní nehoda.
Při zásahu u dopravní nehody na silnici mezi Nižborem a Roztoky u Křivoklátu byl nezvěstný řidič a tak probíhalo pátraní. Nejprve byli povoláni policejní psi, po té vrtulník s termovizí a nakonec se provedla rojnice. Řidiče se po sedmi hodinách pátrání nepodařilo nalést a tak byla akce ukončena. Druhý den byl nalezen pohřešovaný muž doma.


21.10.13 – Ptice – požár chaty.
V pondělí 21.října 2013 odpoledne, byla naše jednotka povolána do sousedních Ptic k požáru chatky u rodinného domu. Tatru 815 řídil Zdeněk Bauer ml. a osádku tvořili Pavel Šimek, Tomáš Trávnička a Josef Husák. Požár likvidovali tři jednotky. Profesionální hasiči ze stanice Kladno, JPO 2 Chyňava a dobrovolní hasiči z Úhonic. Přítomen byl i člen jednotky Malé Přílepy, Josef Štětka, který v době vyhlášení poplachu byl na obecním úřadě v Chyňavě a odvezl k požáru starostu obce Václava Kšíra svým vozidlem.


13.10.13 – Žloukovice – prověřovací cvičení.
V neděli o chyňavské posvícení 13.října 2013, ve 13.46 bylo KOPIS Kladno vyhlášeno prověřovací cvičení okrsku Chyňava. Cvičení bylo dobře utajeno, tak že jednotky vyjížděli jako na ostrý výjezd. Při cvičení byl simulován požár lesa u Žloukovic o rozloze 200×200 m. Podle poplachového plánu 2. stupně dorazily jednotky HZS Beroun, SDH Chyňava, Nový Jáchymov, Nižbor, Hýskov, Železná, Otročiněves, a Malé Přílepy. Při likvidaci byly nasazeny 3 útočné proudy C 52. Voda byla dodávána pomocí dálkového vedení z CAS 25 Liaz a CAS 32 Tatra. Ostatní cisterny vozily vodu z řeky Berounky kyvadlově. Zde byla zřízena dvě čerpací stanoviště se stříkačkami PS 12. Cvičení se blížilo reálnému průběhu a proto na jeho průběh dohlíželi velitelé ze stanice Beroun.
Foto SDH Žloukovice


25.09.13 – Tlustice – soutěž ve vyprošťování.
Soutěže ve vyprošťování osob z havarovaných automobilů konané 25.9. 2013 v Tlustici se za náš sbor zúčastnili jako diváci Ing. Pavel Šimek, Zdeněk Bauer st. a Josef Husák st.


25.09.13 – Beroun – záloha na stanici.
Ve středu 25.9.2013, během krajské soutěže ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel na letišti v Tlustici vyjeli profesionálové ze stanice Beroun k zásahu do lomu Malá Amerika, kde se zřítil ze skály turista. Po dobu jejich nepřítomnosti jsme zálohovali tuto stanici cisternou CAS 25 s osádkou Zdeněk Procházka a Václav Kšír st.


21.09.13 – Malé Kyšice – požár komína.
V sobotu 21.září jsme byli povoláni do Malých Kyšic k požáru komína u chaty, kouž vycházel z podbití střechy. Vyjela naše vozidla T-815 a CAS25.


15.09.13 – Chyňava – Berounský Bike Maraton.
V neděli 15. září 2013 odpoledne, našimi obcemi projel projel cyklistický závod BBM ( Berounský bike maraton ), na jehož zdárném průběhu jsme se podíleli pořadatelskou službou.


14.09.13 – Malé Přílepy – mladí hasiči.
V sobotu 14. září 2013 se v Malých Přílepích konala soutěž MH. Na její organizaci se tradičně podíleli i naši se svou technikou.


18.08.13 – Hýskov – požár trávy.
V neděli 18.8.2013 jsme byli povoláni na požár trávy v Hýskově, kam jsme taky vyjeli s T-815, ale před naším příjezdem byl pravděpodobný požár, majitelem pozemku, zlikvidován.


11.08.13 – Beroun – záloha na stanici.
Vyjeli jsme na zálohu na stanici do Berouna.


08.08.13 – Sýkořice – požár chaty.
Ve čtvrtek 8.8.2013 jsme byli zavoláni na požár chaty v obci Sýkořice.


08.08.13 – Podkozí – odstranění stromu.
Ve čtvrtek 8.8.2013 v 9.41 hodin byl výjezd na strom, který padl do elektrického vedení v Podkozí pod vilou. Na místo přijeli Josef Husák st., Martin Kůřil a Václav Kšír st. . Bylo zjištěno, že se jedná o strom v telekomunikačním vedení, na který se již vyjelo před několika dny. Po dohodě s operačním střediskem v Kladně jsme se vrátili na základnu a bylo nám přislíbeno, že KOPIS tuto skutečnost nahlásí na telekomunikační firmu.


07.08.13 – Vráž – odstranění stromu.
SMS: Technická pomoc, odstranění nebezpečného stavu, I.st.,Beroun, Vráž, Na Lesích, ev.č.154, strom visící na dalších stromech, při menším větru hrozí pád.


06.08.13 – Chyňava – požár řepky.
V úterý 6.srpna 2013 v 6.17 hod nám byl nahlášen požár řepkového v Chyňavě za hřbitovem. To se mělo vznítit od padajících jisker z vadného izolátoru VN vedení. Vyjela naše Tatra i Liazka a přijeli i profesionálové z berounské stanice pod velením Ondry Rácze. Na místo se po chvíli dostavil i majitel pole pan Pavel Husák. Přijeli i hasiči Šmídové ze Železné. Protože bylo po dešti a na poli stálo spoustu vody, požár se rozšiřoval pomalu a byl rychle zvládnut pomocí jednoho proudu C.


04.08.13 – Chyňava – odstranění stromů.
V neděli 4.8.2013 těsně po 17-té hodině se přes Chyňavu a okolí přehnala opět bouřka spojená s deštěm a silným větrem. Během několika minut spadlo přes 60 mm vody na m2, což odpovídá měsíčnímu srpnovému průměru. V Chyňavě v brance, bylo půl metru vody, u Kohoutů šla voda přes zábradlí, na kladenské silnici bylo kolem 20 cm , v Libečově měl pan Vrtiška ve stodole starší Škodovku a v ní 120 cm vody. Větru padlo za oběť i hodně stromů. V Chyňavě před domem č.p. 103 pana Milana Endršta se vyvrátila téměř stoletá lípa a poškodila mu střechu, u kachňárny stromy zatarasili silnici, stejně tak v okolních obcích. Nejhůře dopadla silnice v Podkozí u pana Kellnera. Tam všude chyňavští hasiči zasahovali. Dále jsme zasahovali v Dědkově mlýně, v Loděnici, v Hýskově a ve Stradonicích. Čerpali jsme studny a sklepy u mnoha domů.


01.08.13 – Bratronice – požár dřeva.
Ve čtvrtek 1.srpna 2013 těsně před 6- tou hodinou ranní, jsme byli povoláni na požár lesního porostu mezi obcemi Bratronice-Mostecký mlýn a Horní Bezděkov. Při našem příjezdu jsme zjistili, že hoří další hromada klesti připravená ke štěpkování a začíná hořet přilehlý les. Po nás na místo požáru ještě přijeli dobrovolní hasiči z Unhoště a profesionálové z Kladna. Dostavili se i zástupci Lesní správy Nouzov. Cisterny byly doplňovány v Horním i v Dolním Bezděkově pomocí plovoucích čerpadel. Osádku naší Tatry tvořili Martin Procházka, Martin Kůřil, Jan Kšír, Zdeněk Procházka a Václav Kšír st.


29.07.13 – Bratronice – požár dřeva.
SMS: Požár, lesní porost, tráva, I.st.,Kladno, Horní Bezděkov, na Mosťáku nad chatovou osadou, na kopci, požár, kouř.


29.07.13 – Vráž – požár skládky.
SMS: Požár popelnice, kontejner, odpad, ostatní, I.st.,Beroun, Vráž, z Vráže do Lhotky u Berouna, blíže k Vráži, požár skládky, mezi poli, v kopci.


26.07.13 – Stradonice – uhynulý divočák.
V pátek na Svatou Annu, 26.7.2013 ve 12.15 hodin byla povolána naše jednotka společně s hasiči ze stanice Beroun k likvidaci uhynulého divočáka, který plaval po řece Berounce mezi obcemi Nižbor a Stradonice. Teploty dosahovaly 30-ti stupňů a tak bylo v tu dobu v řece hodně koupajících a tím i diváků. Divočák byl ve značném rozkladu a jeho vytažení na břeh bylo jen pro silné nátury. Po té bylo zvíře předáno místostarostovi obce Nižbor Ing. Petru Hučkovi.


22.07.13 – Nižbor – odstranění stromu.
V pondělí 22.7.2013 v 8 hodin 22 minut ráno, jsme byli povoláni do Nižbora, na odstranění větve stromu přes silnici. Vyjela Liazka s osádkou Martin Procházka, Josef Husák, Zdeněk Bauer ml. a Václav Kšír st. Během jízdy k zásahu nám bylo rádiem sděleno, že jedná o strom na silnici Nižbor – Rakovník. Po krátkém hledání na silnici na Lány se zjistilo, že se jde o silnou větev stromu visící přes silnici pod zámkem. Na místě už zasahovali kolegové ze Žloukovic. Po skončení zásahu jsme se všichni sešli na parkovišti u Lípy.


19.07.13 – Dědkův Mlýn – nedovolené pálení.
V pátek 19.7.2013 kolem 18 – té hodiny jsme byli povoláni na nedovolené a později nezvládnutelné pálení v oblasti chatové osady Rujána. Pod velením zástupce velitele jednotky Zdeňka Bauera na místě zasahovala osádka vozidla Liaz. Naše Tatra byla v záloze společně s Tatrou berounských profesionálů na mostě u Dědkova Mlýna. Pomocí vysokotlaku bylo pálení ukončeno.


17.07.13 – Chyňava – únik oleje.
Ve středu 17.července 2013 po 18-té hodině byla naše jednotka povolána k likvidaci oleje, který vytekl v Chyňavě na silnici. Olejová stopa se táhla od z Malé Strany, až k libečovské zastávce ČSAD.


13.07.13 – Chyňava – fotbalový turnaj.
Sobotní dopoledne 13.července 2013 patřilo opět našim hasičům – fotbalistům, kteří na hřišti v kasárnech sehráli turnaj v kopané. Zúčastnilo se ho 8 mužstev. I když se nepodávala klobása a nápoj zdarma jako na velkém hřišti, přišel se podívat i trenér SK Chyňava pan Jiří Kříž.


13.07.13 – Bratronice – požár klestí.
Požár hromady klestí, určené ke štěpkování, v lese mezi Bratronicemi a Nižborem.


14.06.13 – Králův Dvůr – požár lihu.
V pátek 14.6.2013 v 11.36 hod. v době, kdy někteří členové jednotky čerpali vodu ze zatopených studní v Srbsku, jsme byli povoláni k požáru lihu ve slévárně v Králově Dvoře. Vyjela Tatra 815 s osádkou Josef Husák ml. a Václav Kšír st.


02.06.13 – Chyňava – dětský den.
Poskytli jsme zázemí na uspořádání dětského dne v prostorách kasáren.


01.-08.06.13 – POVODNĚ 2013.
Při povodních, které zasáhly celou republiku jsem prováděli technickou pomoc (čerpání vody, odstraňování dřevin, vyprošťování osobních automobilů …) v obcích Chyňava, Podkozí, Malé Přílepy, Nenačovice, Chrustenice, Loděnice, Jánská, Hostím, Svatý Jan pod Skalou, Srbsko, Beroun, Sýkořice, Dolany atd.

Děkovný email od ředitelky Svatojánské koleje:
Vážený pane starosto, nyní, když se uklidnila povodňová situace v naší obci, chci poděkovat hasičům z Chyňavy, kteří v neděli 2.6.2013 velice pomohli naší organizaci Svatojánské koleji – vyšší pedagogické škole ve Svatém Janu pod Skalou. V té době voda zaplavila kotelnu školy do výše jednoho metru. V kotelně máme umístěné tepelné čerpadlo a plynové kotle (celkem vybavení v hodnotě 3 000 000,- Kč). Zprvu nám vypomohli místní hasiči, ale vody stále přibývalo. Doslova záchranou v naší situaci byli hasiči z Vaší obce, kteří svým turbočerpadlem obětavě čerpali v době největšího přílivu vodu ze zatopené kotelny. Díky tomuto zásahu a následné péči místních hasičů se podařilo minimalizovat škody, které jsou zatím vyčíslené na cca 300 000,- Kč. Prosím, vyjádřete hasičům z Vaší obce mé poděkování. Fotografie ze situace v naší škole najdete na www.svatojanskakolej.cz pod odkazem aktuality. V dnešní době plné zmatků, korupce a dalších negativních společenských jevů bylo pro mě chování chlapců-hasičů z Chyňavy velkým povzbuzením. Ještě jednou díky za jejich obětavost, ochotu, vlídnost a pohotovost. Jana Fellnerová, ředitelka Svatojánské koleje – vyšší odborné školy pedagogické ve Svatém Janu pod Skalou


24.05.13 – Hýskov – cvičení.
Proběhlo hasičské cvičení na záchranu osob ze Základní školy Hýskov.


20.05.13 – Vráž – požár trafostanice.
Aby toho ten den nebylo málo, tak v nočních hodinách byl vyhlášen požár transformátoru v obci Vráž, Stupice.


20.05.13 – Tetín – pátrání po pohřešovaných osobách.
V okolí Tetína se uskutečnilo cvičení v pátrání po pohřešovaných osobách za součinnosti policie, zdravotníků, vrtulníku a hasičů. Cvičení se účastnilo 93osob (za SDH Chyňava J.Husák st., Z.Bauer, M.Kuřil, V.Kšír ml.).


20.05.13 – Beroun – záloha na stanici.
Z důvodu cvičení hasičů z Berouna vyjela naše jednotka ve složení L.Nejedlý, M.Procházka, Z.Procházka, L.Kosprd na zálohu.


11.05.13 – Žloukovice – požár auta.
V sobotu 11.5.2013 po 4-té hodině ranní jsme byli povoláni do Žloukovic ke křížku, na požár osobního auta. Na žádost KOPIS vyjely obě cisterny: CAS 25 Liaz, řidič Martin Procházka s osádkou Martin Kůřil, Václav Kšír ml., Tomáš Trávnička, Zdeněk Procházka a CAS 32 Tatra, řidič Leoš Nejedlý s osádkou Josef Husák st a Václav Kšír st. Fotografie jsou ze zásahu a z doplňování vody z naší CAS 32 do IVECA profesionálů.


09.05.13 – Chyňava – školení jednotky.
V hasišské zbrojnici proběhlo školení na téma: hledání pohřešovaných osob, radiová komunikace.


27.04.13 – Malé Přílepy – čištění kanalizace.
V sobotu 27.4.2013, velitel jednotky Josef Husák pomáhal s Tatrou CAS 32 s čištěním kanalizace v Malých Přílepech.


26.04.13 – Bratronice – požár lesního porostu.
Zasahovali jsme u požáru lesního porostu v blízkosti obce Bratronice.


14.04.13 – Nižbor – požár polního porostu.
Ve stejný den, v neděli 14.dubna 2013, tentokrát odpoledne v 18.25 hodin, vyjela naše Tatra a Liazka na lesní požár nad obec Nižbor ke Dřevíči. Při dojezdu na místo nám bylo sděleno, že nasazené síly a prostředky stačí, a tak jsme se vrátili bez toho, abychom zasáhli.


14.04.13 – Bratronice – požár chaty.
V neděli ve 4.37 hodin ráno vyjela naše jednotka na požár chaty do obce Bratronice – Mostecký mlýn. I kyž se jednalo o rozsáhlý požár chaty, tak byla povolána pouze Tatra s osádkou Pavel Šimek, Jan Kšír, Leoš Nejedlý a Tomáš Trávnička. Václav Kšír st. a Václav Kšír ml. byli u požáru se soukromým vozidlem. Ostatní byli opět v záloze na stanici.


13.04.13 – Hýskov – dopravní nehoda.
V sobotu 13.dubna 2013 ve 21.05 nám byla nahlášena dopravní nehoda osobního automobilu na silnici mezi Hýskovem a Nižborem. K nehodě vyjelo pouze Ducato s osádkou Pavel Šimek, Zdeněk Procházka a J.Kšír, ostatní členové jednotky byli v záloze na stanici.


06.04.13 – Chyńava – oslava narozenin.
Náš bývalý velitel sboru, Pavel Šimek, oslavil 40.narozeniny v areálu firmy Pegas, kam mu naši zástupci přišli gratulovat.


04.04.13 – Beroun – záloha na stanici.
Ve čtvrtek 4.dubna 2013 odpoledne, proběhlo v závodě Vápenka Čertovy schody Tmaň, prověřovací cvičení. Naše jednotka od 14.10 hodin až do návratu profesionálů, zálohovala berounskou stanici. Na záloze byli Josef Husák st., Josef Husák ml., Luboš Kosprd, Zdeněk Procházka a Václav Kšír st.


16.03.13 – Chyňava – maškarní bál.
V sobotu jsme uspořádali tradiční hasičský maškarní bál s bohatou tombolou. K poslechu a tanci hrála kapela GALAXIE. Soutěž o nejlepší masku vyhrála skupina zombie.


13.03.13 – Podkozí – požár posedu.
Ve středu 13.března 2013 před půl šestou ráno, nám byl vyhlášen polach na požár mysliveckého posedu u obce Svárov. Vyjela Liazka s posádkou Martin Kůřil, Luboš Kosprd, Jan Kšír, Josef Husák mladší i starší, Zdeněk Procházka a Václav Kšír starší. V noci napadl čerstvý sníh a bylo 5 stupňů pod nulou. Těsně před námi dorazili na místo profesionálové z Kladna. Vrchní část posedu shořela před naším příjezdem.


12.03.13 – Chyňava – příprava maškarního bálu.
V úterý odpoledne proběhla příprava sálu na hasičský maškarní bál.


11.03.13 – Podkozí – spolupráce se složkami IZS.
V pondělí 11.března 2013 před 14-tou hodinou jsme byli požádáni, abychom pomohli ZZS s tranportem nemocného muže z chaty č. 806 v obci Podkozí. Chata leží v obtížném terénu v zahradě „U Klížů“. Na pomoc vyjelo Ducato s osádkou Josef Husák st., Luboš Kosprd a Zdeněk Procházka.


08.03.13 – Beroun – požár areálu Tiba Beroun.
V pátek 8.března 2013 těsně před polednem, jsme byli povoláni na požár střechy v bývalém areálu Tiby Beroun. Vyjela Tatra 815 , CAS – 32 s osádkou Martin Procházka, Zdeněk Procházka a Luboš Kosprd následováni Josefem Proškem a Václavem Kšírem st. v osobním autě. Po cestě k zásahu jsme byli odvoláni a vráceni zpět. Foto bylo pořízeno po našem návratu.


23.02.13 – Beroun – záloha na stanici.
V sobotu 22. února 2013 v 15.41 hodin jsme byli vysláni, abychom zálohovali profesionální hasiče na stanici Beroun, kteří společně s drážními hasiči a s dobrovolnými hasiči Králův Dvůr zasahovali při střetu kamionu a rychlíku na železničním přejezdu v Králově Dvoře. Zálohu útvaru vytvořili tito naši členové: Josef Husák st., Procházka Zdeněk, Kšír Jan, Strial David, Trávnička Tomáš, Pivoňka Jaroslav, prošek Josef, Nejedlý Leoš, Kůřil Martin a ing. Pavel Šimek.


15.02.13 – Beroun – záloha na stanici.
Po dobu dvouapůlhodinového zásahu HZS Beroun, u požáru rodinného domu v Králově Dvoře, byla stanice Beroun zálohována jednotkou sboru dobrovolných hasičů obce Chyňava s vozidlem CAS K25-Liaz.


12.02.13 – Chyňava – autonehoda.
Zásah u dopravní nehody na Dědkově mlýně. Vozidlo dostalo smyk a skončilo v přilehlém příkopě.


25.01.13 – Chyňava – výroční valná hromada.
V restauraci u Hořiských v Dělnickým domě se konala výroční valná hromada sboru. Na videu je zachycen závěr valné hromady. Přehrát video


21.01.13 – Hýskov – autonehoda.
V pondělí 21. ledna 2013 ve 20.05 hodin nám byla nahlášena dopravní nehoda osobního automobilu v serpentinách mezi Chyňavou a Hýskovem. Jednalo se o vozidlo Passat, které na zledovatělé silnici dostalo smyk a skončilo mimo vozovku. Po našem příjezdu na místo události jsme spolu s profesionální jednotkou ze stanice Beroun pomáhali posádce vozidla.


20.01.13 – Chyňava – brigáda.
V neděli 20. ledna se konala brigáda strojníků a velitelů družstev. Na brigádě se uklízelo a upravovala výjezdová vozidla. Byla namotána nová tlaková šedesátimetrová hadice, naplněny hadicové koše, vyměněny žebříkové sady a v CAS 25 byl vytvořen prostor pro nový přetlakový ventilátor. Jedna sada žebříků a 2 kusy dýchacích přístrojů Saturn se čtyřmi lahvemi byly zapůjčeny hasičům ze Lhotky.


19.01.13 – Lhotka – valná hromada.
V lednu 2013 se ve všech sborech okrsku konaly valné hromady a na všech jsme měli své zástupce. Valná hromada lhoteckých hasičů měla jednu zvláštnost. Po jejím skončení bylo všem zúčastněným předvedeno nové vozidlo ARO 4×4, které si lhotečští přivezli v den konání VH v sobotu 19. ledna 2013.


13.01.13 – Podkozí, pátrací akce.
V neděli 13. ledna 2013 před 18 – tou hodinou jsme byli požádáni okresním operačním střediskem PČR v Berouně o pomoc při hledání pohřešovaného 11 -ti letého chlapce Nicolase z Podkozí. Chlapec, který je žákem chyňavské Základní školy a se ztratil kolem poledne. Venku bylo v té době kolem -4 stupňů C a podle vyjádření matky z domu odešel jen v lehké bundě. Byli jsme požádáni, abychom společně s hlídkou PČR vytipovali a prohledali místa v Chyňavě, kde by se mohl schovávat ( hřiště, bývalou pilu a bývalá kasárna ). Do pátrací akce se zapojili Josef Husák, Zdeněk Bauer a Václav Kšír s vozidlem VW transportér ( PBE 722 ). Dále jsme navštívili některé jeho kamarády ze školy. Protože chlapec nebyl v Chyňavě nalezen shromáždili jsme se všichni na místě srazu v Podkozí pod vilou. Byl povolán policejní vrtulník s termovizí a psovod se psem. Asi ve 20.00 hodin byl chlapec nalezen mezi obcemi Libečov a Podkozí. Pátrací akce pro nás skončila ve 20.15. hodin. Foto vrtulníku je ilustrační.


09.01.13 – Chyňava, schůze.
Ve čtvrtek 9. ledna 2013 se konalo v budově Obecního úřadu školení členů jednotky obce Chyňava. Školení bylo zakončeno písemným testem.


06.01.13 – České Budějovice, prohlídka vozidla.
První neděli v roce 2013 věnovali někteří chyňavští a lhotečtí hasiči opět shánění vozidla ARO pro jednotku JPO 5 – Lhotka. Tentokrát byli v Českých Budějovicích.