Soutěže 2015

23.05.2015 – Chyňava, Okrsková soutěž 2015
V sobotu 23.května se náš sbor zúčastnil Okrskové soutěže v Chyňavě. Soutěže se za pěkného počasí zúčastnili pouze naši kluci, děvčata se nedala na tuto soutěž dohromady. Po krátké poradě a nástupu se rozběhla tradičně disciplína 100 m překážek. Naši kluci měli trochu nervy jak dopadnou, jelikož kromě Martina to šli bez jediného tréninku stovek. Naštěstí to dopadlo dobře a ve stovkách jsme obsadili první místo. Po krátké pauze se rozběhly útoky. Ty se při trénincích klukům docela dařily, takže čekali, co předvedou ostatní sbory. Ostatním kolegům se příliš nepovedly. Naši muži zaběhli pěkný útok s časem 27,65s a obsadili jak v útoku, tak celkově 1.místo.

30.05.2015 – Chyňava, Okresní soutěž 2015
O týden později, 30. května se v Chyňavě konala Okresní soutěž, které se zúčastnili naši muži jakožto vítězové okrsku. Kluci chtěli, jako každý, soutěž vyhrát a postoupit na kraj, bohužel se nám zranili dva členové a věděli jsme že to půjde velmi těžko, hlavně v útoku, kde kromě naběračů šel každý něco jiného bez tréninku. V sobotu po okrsku si na fotbale Martin Kůřil natrhl vazy v koleni a jeho náhrada Martin Bílý si poranil hlavu a způsobil otřes mozku. Ale zpět k soutěži, po nástupu šli kluci jako první na útoky. Běželo se na jednotný stroj, ale našim klukům se útok příliš nepovedl. Špatně roztažené béčko způsobilo zádrhel na rozdělovači a nástřik taky žádná sláva, takže čas 35,64s bylo zklamání. A když jsme v této disciplíně obsadily 4 místo, věděli jsme, že je po vítězství. Kluci si spravili náladu alespoň štafetou, kde zvítězili. Celkově kluci obsadili se součtem 18 bodů (stejně jako první i druhý), ale s horším útokem celkové 3.místo. Soutěž vyhráli po zásluze kolegové z Broum.

05.07.2015 – Žloukovice, 15.ročník Žloukovického brodění
V neděli 5.7.2015 se konal 15.ročník Žloukovického brodění. Od nás vyrazil tým můžu i žen ve složení Jaroslav Pivoňka, Jan Vejvoda, Radek Lepič, David Strial a Zuzana Lepičová, Simona Lhotáková, Lucie Husáková, Adéla Štancová. V tento termín jezdí většina kluků pravidelně sjíždět Berounku. Letos byla trať trochu pozměněná, kvůli malému množství vody, po slanění z mostu se brodilo na levý břeh, poté se s raftem skončilo také na levém břehu a přes řeku se brodilo na břeh protilehlý. Celkem se zúčastnilo 8 družstev mužů a 3 družstva žen. Nejdříve běžely ženy (protože počasí bylo tropické), které si celou dobu myslely, že čas je dobrý a nikde se nestala chyba. Pak bylo překvapením, když ženy z Broum měly čas lepší a ten náš stačil až na druhé místo. Poté se usoudilo, že běh mohl být rychlejší, raft byl pomalý a tak podobně. Muži zaváhali na slaňování, vteřinky ubíhaly a tak jejich čas stačil na 4. místo.

no images were found

22.08.2015 – Lhotka, 12.ročník O pohár Lhotky

Dne 22.srpna se naši kluci zúčastnili tradičně již 12.ročníku O putovní pohár na Lhotce. Soutěž se skládá s netradiční štafety a požárního útoku na 2 B. Ve štafetě si kluci vedli docela dobře a obsadili průběžné 2.místo. Bohužel při útoku byl menší zádrhel na nabrání a výsledný čas stačil na celkové bramborové 4.místo. Závěrem chceme poděkovat klukům ze Lhotky, že nám v útoku umožnili jít první, jelikož někteří kluci museli odjet hrát fotbal do Neumětel.

29.08.2015 – Chyňava, Memoriál Petra Žáčka

Poslední víkend v srpnu jsme v našem areálu uspořádali 5.ročník Memoriálu Petra Žáčka. Soutěž se tradičně skládala ze 2 pokusů v požárním útoku na 2B, letos pouze z jedné základny. Soutěže se zúčastnilo 7 mužských a 4 ženská družstva. Letos poprvé soutěžilo nově složené družstvo žen, bohužel se ukázala nesehranost a nezkušenost některých dívek. Oba útoky se nepovedlo dotáhnout na čáru, takže časy stačily na 4.místo, ale to se do budoucna zlepší. Naši kluci chtěli soutěž po roce pauzy opět vyhrát, ale věděli, že konkurence je silná. Oba útoky byly celkem podobné 21,65 a 21,35. Ale stalo se něco málo obvyklého pro elektronickou časomíru, stejný čas 21,35 si napsali i kluci z Broum. Hlavní rozhodčí však rozhodl, že první místo zůstane v Chyňavě, jelikož jsme měli lepší součet časů i lepší druhý pokus. Po skončení se rozjela zábava do ranních hodin za doprovodu skupiny Paradoxy. Velké poděkování patří rodině Žáčkovic za pomoc s organizací a p.Kořínkovi za časomíru.

19.09.2015 – Hýskov, Memoriál Tomáše Balka a Václava Vojty

V sobotu 19.září jsme zavítali do Hýskova na Memoriál Tomáše Bálka a Václava Vojty. Na soutěži se sešlo 8 mužských, 5 ženských a jedno dorostenecké družstvo. Naši kluci po průměrné štafetě a útoku obsadili celkové 3.místo. Naše děvčata předvedla špatnou štafetu, ovšem útok byl podstatně lepší a bylo vidět velké zlepšení. Čas 24,68 stačil rovněž na 3.místo, což naše holky hodně povzbudilo do budoucna.

26.09.2015 – Chrášťany u Rakovníka, XXIX. ročník Memoriálu J.Beneše a J. Ulricha

Poslední víkend v září jsme vyrazili na poslední soutěž této sezóny a to tradičně do Chrášťan u Rakovníka. Soutěž se zde skládala z disciplín 100 metrů překážek a požárního útoku na nástřikové terče. Naše holky obsadily opět nepopulární čtvrté místo. Musíme říct, že čas všech děvčat na 100 metrů překážek nebyl špatný, ale děvčata měla čas srovnatelný a tak obsadila 7.místo. Čas útoku děvčat se zařadil na 3.místo. Klukům se zde podařilo soutěž vyhrát. Touto soutěží jsme ukončili soutěžní rok 2015.